http://www.otomanstudio.cz/ebook/

Reference

Řekli o studiu...

Veronika Seidlová ( RAW,Carpatia Castle,ReasonS,After Rain,projekt Veronika Seidlová )

Otoman studio mohu doporučit. S kapelou ReasonS jsme zde točili první desku, nikdo z nás neměl se studiem do té doby zkušenosti a Tomáš nás velice zkušeně provedl všemi zákoutími nahrávání. Díky jeho pohodovému a přátelskému přístupu se nám pracovalo opravdu dobře a v klidu. Za nás top přístup a kvalitní vybavení.

Vít Benešovský ( rap )

V oToman studiu jsem nahrával dva tracky na demo, šlo to rychle a profesionálně. Tomáš Nykl dokázal zvuk přesně přizpůsobit mým požadavkům a přáním.

Martin Hrubý ( Bůhví,PartyBand.cz )

Tomáše Nykla jsem si najal před rokem na pořízení záznamu našeho hraní s kapelou PartyBand.cz. Spolupráce byla naprosto fantastická. Velice snadno jsme se na všem domluvili a co jsme domluvili, to spolehlivě platilo. Těším se na další příležitost ke společnému nahrávání!

Milan Matoušek ( SPAM, Pink Floyd Acoustic Duo, Petra Hapková Band )

oToman studio - spolehlivost, stoprocentně profesionální přístup, kvalita a v neposlední řadě cit a pochopení pro dané dílo, ať už nahráváte cokoliv. A navíc přijede až k vám domů, když si to vyžádáte!

Jan Vytásek - zpěvák a skladatel

oToman studio a jeho "ztělesnitel" Tomáš Nykl je pro mě ta pravá volba. V době, kdy je prodej desek a návratnost investice do velkých studií vzpomínkou se jako protiváha s dostupností techniky nabízí možnost točit "podomácku". To chce ale zkušenosti. Na netu najdete mraky lidí, co si myslí, že mají studio a myslí si, že za to můžou chtít peníze...Ale notebook a pár levných mikrofonů studio nedělá...

Mobilní studio oToman je vybaveno know-how z "velkých" studií, disponuje naprosto postačující technikou na vysoké úrovni. Ale především! Tomáš oToman Nykl není klasický holič, který má studiovou práci "od-do" a říká si pod fousy "nějak už to splácáme, hlavně přines prachy"... Zažil jsem už mnoho studií a vím moc dobře co znamená vydělávat třeba dva roky, abyste natočili pořádnou desku.

Za tu dobu pro mě nejlepší dvě práce byly u Milana Cimfeho v Sonu (které bylo ale strašlivě drahé) a v mém půdním studiu s oTomanem. On totiž vnáší do práce pohodu, jeho ceny jsou v úměře ke kvalitě minimální, motivuje muzikanty k pohodovému natáčení a díky financím Vás nehoní čas, což odstraní stres z "toku peněz"... A když je nějaký problém, Tomáš nestresuje. Vše se v pohodě vyřeší a Vy nemusíte mít pocit, že s každým takovým "řešením" tečou Vaše peníze.

Dostanete natočené tracky ve studiové kvalitě, které Vám může smíchat Tomáš, nebo si je můžete odnést jinam, ale náběr materiálu je postačující a obstojí i při míchání ve studiu jako např. Sono, to vím z vlastní zkušenosti.

Shrnuto: Studio oToman má tedy pro mě tyto největší devizy: pohodové natáčení, skvělou komunikaci s technikem, postačující vybavení vysoké technické úrovně, které obstojí jako materiál pro mix do studia typu Sono, know-how z velkých studií. Jako bonus pro mě je platforma Cubase ve které také pracuji a mohu si tedy časově náročné editace a předmixy udělat sám.

Pro náběr ve vašem prostředí vřele doporučuji, stejně jako pro náběr živých koncertů.

Phosgene Girls

oToman studio můžeme rozhodně doporučit. Tomáš Nykl je velmi otevřený a přátelský člověk s pohodovou povahou, takže jsme si i lidsky „sedli“. Tím pádem se celá spolupráce odehrávala v příjemné a uvolněné atmosféře. Co se týče profesní stránky věci, výhodou je určitě Tomášova schopnost a chuť improvizovat a posunout tak nahrávku k nějakému zajímavějšímu, originálnímu výsledku.

V našem případě dobře zafungoval i coby poradce, producent, který nám s nadhledem sděloval své názory tam, kde jsme tápali.

Po celou dobu spolupráce bylo evidentní, že mu záleží na výsledku a na naší spokojenosti.

Jana Prentis

Otoman studio srdečně doporučuji všem, kteří touží dát svému uměleckému projevu dokonalý zvuk. Tomáš Nykl si mě získal svým přátelským a lidským přístupem. Zbavil mě nervozity. Je skutečným odborníkem.

Mému laickému přednesu navlékl profesionální kabát, za což mu neskonale děkuji. Velmi aktivně reaguje na vyžádané editace zvukové stopy, protože spokojenost zákazníka si klade jako prioritu nejvyšší.

Výborná spolupráce. Raduji se, raduji.

Jiří Rostecký - (Mladý podnikatel.cz)

Tomáš pro mne vytvářel velmi důležitou znělku, kterou najdete ve většině mých videí. Překvapilo mne, že mi ji dokázal dodat v řádu několika málo dní, kdy mi během pár hodin poslal první ukázku, bez váhání ji podle mých připomínek upravil a dodal i v několika verzích. Přesně takhle si představuji profesionální služby a jsem rád, že s Tomem mohu spolupracovat i do budoucna.