http://www.otomanstudio.cz/ebook/

Recenze Faderport 8 – Základní přehled

Přibližný čas na přečtení tohoto příspěvku: 1


Faderport 8 je kontroler firmy Presonus. K čemu je dobrý a co vše s ním můžeme ovládat si ukážeme v tomto příspěvku.

Faderport

Faderprot patří do rodiny kontrolérů, které nám umožňují ovládat funkce DAW skrz hardwarové rozhraní.
Tato verze s osmi fadery je prostřední velikost ze tří možných verzí. Sám jsem vlastnil první generaci tohoto kontroléru a byl jsem zvědavý jak se tato nová verze liší.

Protože je to výrobek firmy Presonus, je nasnadě, že nejlepší výkon můžeme očekávat ve spojení s DAW Studio One. Nicméně, Faderport je univerzálně připojitelný ke každému, běžnému DAW.

Kontroler ano nebo ne?

Jak píše výrobce na svém webu, ačkoli klávesnice a myš je stále výchozí pro ovládání DAW, může být práce efektivnější pokud pracujeme ve spojení s kontrolérem jako je Faderport. Nejen funkce motorizovaných faderů, které se dají přepínat na ovládání panoramy, úrovně sendů atd., ale i rychlé vyvolávání funkcí jako zobrazení mixu, průzkumníku, spuštění kliku atd, zpříjemní práci s programem.

Nemyslím si, že je nutné při vybavování studia kupovat jako první podobné zařízení. Ale pro pravidelnou práci ve studiu je to zajímavé rozšíření pracovních postupů.

Video

Recenze Faderport 8 – Základní přehled

Tento příspěvek byl přečten:97x!

Souhrn
Datum
Název
Recenze Faderport 8 - Základní přehled
Rating
51star1star1star1star1star

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>