http://www.otomanstudio.cz/ebook/

Osobní konzultace s oTomanem

Přibližný čas na přečtení tohoto příspěvku: 2 minut(y)

Začínáte s nahráváním a nic nedává smysl? Rozumím, také jsem to zažil.

Pochopit celý řetězec nahrávání od použití mikrofonu přes nahrávací software po finální master vyžaduje čas.

Můžete si vybrat cestu zkoušení, hledání a omylů.

Můžete mít osobního rádce, který vám základy práce ve studiu ukáže.

Ušetříte mnoho času a stresových situací a budete mít radost z rychlého dokončování vašich nahrávek.

Techniku, kterou máme dnes k dispozici můžeme používat k vytváření profesionálně znějících nahrávek, pokud víme jak jí používat.

Vracíte se k hudbě a nahrávání po delší době?
Začínáte a nevíte si rady?

Také jsem si touto cestou prošel. Trvalo mi několik let, než jsem celý proces nahrávání pochopil. Dodnes se stále učím být lepší zvukař.

Protože vím jak mohou být začátky stresující, nabízím vám pomoc při rozbíhání práce ve studiu.

I když dnes je díky internetu možné vzdělávat se již celkem kvalitně, stále nic nenahradí přímý kontakt a možnost se zeptat. Můžeme tedy řešit váš problém hned, bez dohledávání a ztrácení času.

Pohodovou a ucelenou formou se zaměřením na to, co potřebujete řešit vy.

Co vám můžu pomoct zlepšit?

Ztotožňujete se s následujícím?

Nerozumím nějaké technické části věci.
Pojmy jako Sample Rate, Bit Rate, kondenzátorový mikrofon mi nic neříkají.
Nevím jaký mikrofon použít a proč.
Nahrávací software je příliš složitý.
Nevím jak začít s mixem
Nevím jak použít kompresor nebo ekvalizér.
Vím už něco, ale některé věci jsou mi stále nejasné.

Tvorba nahrávky je kumulativní proces drobných rozhodnutí.

Nejedná se tedy o použití jednoho, „zlomového“ postupu nebo techniky.

Díky praxi se naučíte pokládat si správné otázky. Ty vás udrží ve správném směru k dokončení nahrávky od dema k finálnímu masteru.

Pomůžu vám zorientovat se v těchto základních pojmech.
Ukáži vám co je opravdu důležité.
Provedu vás celým řetězcem nahrávání, tak aby vám dával smysl.

Přístup

Preferuji filozofii, vytěžit maximum z vybavení, které vlastním teď. Neporadím vám abyste si pořídili nejnovější verze nahrávacích softwarů a studiového vybavení.

Moje rady budou směřovat k tomu, abyste chápali, jak vaše současné vybavení funguje a jak ho co nejefektivněji využít.

Žijeme ve velmi privilegované době, kdy je vybavení pro domácí studia dostupnější než kdykoliv předtím.
Přesto věřím, že kvalita nahrávek nespočívá v tom kolik za vybavení utratíme, ale jak ho umíme využít.

Jakou formou konzultace probíhá?

Jednodenní konzultace je vedena osobně, buď ve vašem nebo v mém studiu.

Jedná se o 6-8 hodinové intenzivní školení na téma práce v domácím studiu.

Vysvětlíme si vše, co vám pomůže realizovat nahrávku od dema až k finální podobě.

Cena

Cena jednodenní konzultace je 2500,- Kč.

Tato cena nezahrnuje náklady na dopravu mimo Prahu. Po Praze nejsou náklady na dopravu účtovány.

Před samotnou konzultací je vyžadována záloha 50%.

(Věřím, že váš zájem je vážný, ale pořádek dělá přátele. Já i vy chceme mít jistotu, že vaše konzultace proběhne v pořádku.)

Nejste si jistí, zda je to právě pro vás? Nebojte se mi nezávazně napsat!

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Pro odeslání zprávy je nutné vybrat jeden z obrázků!

To že jste člověk prokažte výběrem ikony Srdce.

Řekli o konzultaci:

Už dlouho skládám muziku a jako každý muzikant bez kapely jsem chtěl tuto hudbu slyšet kompletně zahranou všemi nástroji, které zní v mé hlavě.
Programů pro domácí nahrávání je na trhu celkem dost, ale pokud je člověk pouze průměrný počítačový uživatel, plyne pro něj z nákupu jednoho z nich pouze další frustrace. Máte něco po čem jste toužili a není vám to k ničemu. Tedy pokud nenarazíte ( v mém případě náhodně na internetu ) na Tomáše Nykla.

Jakmile jsem zjisti, že Tomáš poskytuje podobným nešťastníkům jako jsem já konzultace neváhal jsem se s ním spojit a domluvit si jednodenní kurz, na kterém mne Tomáš zasvětil do základů práce se Studio One od Presonus. Získal jsem zde mnoho poznatků a zbavil se pocitu, že nahrávání pomocí počítače není pro mne. Tomáš umí vysvětlovat věci logicky a jednoduše a tak již po této první konzultaci vesele nahrávám a tvořím. Při této činnosti přicházím na nové možnosti a zároveň zjišťuji co bude předmětem příští konzultace, na kterou se moc těším.
Díky Tomáši.
Standa Tóth

img_20161015_163008

Je super, ze jsou tady lide jako Tomáš, kteří jsou ochotni dorazit až k Vám domu a pomůžou od základu nastavit a vysvětlit cely řetězec nahrávaní. Už jsem byl několikrát slušně i neslušně odmítnut profíky s úplně banálním dotazem, tak potom taková služba je úplné pohlazeni po duši :), když se vám někdo cely den věnuje. I když den je opravdu málo, takže já už se těším na další konzultace
Jan Hlavatý

20160925_173030

Konzultace s Tomášem je produkt, který jsem marně hledal několik let, proto jsem po objevení webu oToman studia ihned objednal termín. Ještě před datem setkání jsme si po mailu ujasnili, čeho se bude naše schůzka týkat, kde mám největší mezery a co tedy budeme řešit.

Konzultace samotná mi pak přinesla neuvěřitelné množství užitečných a praktických informací aplikovaných rovnou na mém projektu v mém systému.

Tomášův přístup je lidský, citlivý a trpělivý, ochota bezbřehá – jeden společně strávený den posunul mé domácí nahrávání o několik mílových kroků vpřed. Za mě bez diskuse výborné, děkuji a vřele doporučuji.Petr Kyrian

Ve středním věku jsem se rozhodl, že je čas splnit si nějaký ten svůj sen. Celý život mě fascinovalo jak někdo dokáže seskládat tóny do melodií a naaranžovat je tak, že když se zaposlouchám, tak mám pocit, že jsem přesně tohle potřeboval slyšet, aby se ze mě uvolnilo napětí, smutek, radost nebo se vynoří nějaká dávná nostalgická vzpomínka.

Začal jsem se o tuto frekvenční alchymii zajímat a zjistil jsem jak je náročné dopátrat se k nějakým smysluplným informacím. Na fórech se člověk s jednoduchým dotazem dozví akorát, že je Lama a že si to má vygooglovat a nikoho nenapadne, že jsem si právě na svůj dotaz vygoogloval tohle fórum jako nejlepší možnost řešení.

Nicméně jsem se postupně dopracoval k vybudování vlastního studia a začal postupně tvořit. Když jsem konečně všechny ty nekompatibilní záležitosti rozchodil, tak jsem ještě potřeboval plně pochopit a ovládat nahrávací software, abych si mohl tvůrčí proces užívat a ne neustále řešit nějaké technické potíže. Hledal jsem někoho, kdy by mne do práce v Cubase zasvětil, kdo by měl trpělivost a vstřícný přístup a nakonec jsem ho našel. Tomáš je v českých luzích a hájích jeden z mála lidí na koho se může každý začínající zvukař s důvěrou obrátit a nebude si připadat jako že někoho otravuje. Nic pro něho není problém a žádný dotaz z vás neudělá pitomce. Má srdečný a lidský přístup o čemž jsem se přesvědčil, když přijel do mého studia vyplnil mé mezery ohledně problematiky nahrávání a míchání v Cubase.

Jeho nabídka služeb je přesně to, co tu dlouhou dobu chybělo. Pomoci začínajícím zvukařům nebo domácím studiím v rozjezdu. Abyste vše uceleně pochopili od základu nemusíte platit drahé kurzy, ale můžete si pozvat Tomáše, aby vám vše objasnil na vašem hardwaru a softwaru, protože to nejrychlejší cesta k naplnění vašich snů.

Ještě jednou díky Tomáši a těším se na další setkání …Drahomír Lis

Jsem úplný lajk a ke zvukovce Presonus jsem dostal i soft StudioOne. A protože k tomuto softu toho v češtině na webech moc není, hledal jsem kde získat nějaké informace. Tím jsem nejprve našel Ebook: Strategie domácího nahrávacího studia a pak jsem se rozhodl jít dál.

Moje motivace byla získat ucelené informace o ověřeném postupu zpracování domácích nahrávek pro práci s hudebním nápadem rozvinutým do dema pro nácvik v kapele, až po možnost zpracování vlastní nahrávky na CD či MP3.

Tím jsem ušetřil mnoho času a investic, neboť nemusím postupovat cestou pokus – omyl. Naopak je možné jít přímo za svým cílem a to praxí rozvinout a nehledat pořád dokola co kde najdu na YouTubu.

To má teď k případnému doplnění znalostí i jiný význam, když vím co hledám, co je důležité a co ne a je tu i podpora od autora samotného, protože informací je hodně. Navíc školení je směřováno k nejdůležitějším úkonům k dokončení dobře zpracované skladby s ohledem na potřebné výdaje.

Cílem bylo tedy získat jasnou strukturu o postupu zpracovaní nahrávek a to se ukázalo jako nejlepší krok do startu pro vlastní nahrávání.
Přeji začínajícím hudebníkům jako jsem já dobrý zvuk a doporučuji využít tohoto školení.Vladimír Jína

Konzultaci s Tomášem rozhodně nedoporučuji těm, kteří trpí nějakými frustracemi, když zjistí, že celou dobu dělali vlastně všechno špatně.

Naproti tomu ale velmi doporučuji všem, kteří chtějí produkovat kvalitní nahrávky a mají zájem pochopit, co vlastně celý proces nahrávání obnáší. Pro mě byla konzultace velmi přínosná, a přestože jsem zjistil, že mé nahrávací pokusy byly jen ve stylu „pokus-omyl“, jsem rád, že jsem právě díky Tomášovi k tomuto závěru alespoň došel.

Jeho vytrvalý přístup až do téměř nočních hodin, polopatické vysvětlování i úplným nahrávacím analfabetům, které jsem právě já nejvíc ocenil, mně rozšířilo obzory a ukázalo cestu i směr, kterým je dobré se v této disciplíně vydat. Takže vy, co to myslíte s nahráváním alespoň trochu vážně, určitě neváhejte a zeptejte se odborníka, kterým Tomáš bezesporu je. Ušetří vám to mnoho zbytečného času a úsilí.Michal Kuska

Jsem úplný začátečník a rozhodl jsem se nahrávat své nahrávky a komponovat hudbu. Po mnoha hodinách strávených na youtubu a informacích z internetu se mi nepodařilo rozběhat Cubase a Groove Agent.

Dostal jsem se do slepé uličky ze které mě naštěstí dostal Tomáš. Perfektní vysvětlení od základu v Cubase až po tvoření bicích v GA,konzultace mi moc pomohla a těším se na další shledání. Díky Tom.
Lukáš Machačka

Osobní konzultace – otoman studio