http://www.otomanstudio.cz/ebook/

Jak změnit v Cubase zvuk metronomu

Přibližný čas na přečtení tohoto příspěvku: 1


Pokud nám nevyhovuje tovární zvuk metronomu v Cubase, máme několik možností jak ho změnit. V tomto příspěvku si ukážeme jak zvuk přenastavit.

Metronom

Metronom je základní pomůcka pro nahrávání v každém studiu. S jeho pomocí synchronizujeme nahrávání s tempem a víme kdy a kde začít nahrávat. Zvuková podoba metronomu nám, ale nemusí vyhovovat a někdy ji chceme změnit. Ve většině DAW můžeme tovární nastavení kliku upravit. Jak klik přenastavit v Cubase si ukážeme ve videu.

3 metody změny zvuku

V Cubase máme 3 možnosti jak zvuk metronomu změnit. V novějších verzích 9.5 a 10 je sekce metronomu přepracovaná. V ní můžeme rovnou zvolit uživatelský zvuk připravený v menu. Pokud nám ani ten nevyhovuje, můžeme ho nahradit jakýmkoliv zvukem, který máme uložený na harddisku. Třetí možnost je posílat klik do virtuálního nástroje, např. bubeníka, který dle vybrané sady zvuků spouští konkrétní sampl.

Všechny popsané metody si ukážeme ve videu.

Video

Jak změnit v Cubase zvuk metronomu

Tento příspěvek byl přečten:95x!

Souhrn
Datum
Název
Jak změnit v Cubase zvuk metronomu
Rating
51star1star1star1star1star

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>