http://www.otomanstudio.cz/ebook/

Jak vytvořit analogové tape zpomalení

Přibližný čas na přečtení tohoto příspěvku: 1


Možná jste řešili jak dosáhnout v nahrávacím software efektu zpomalení, či zrychlení nahrávky jako na analogovém páse. Tento hojně využívaný efekt si popíšeme v tomto příspěvku.

Zrychlený pás

Efekt, kdy slyšíme jak se celá nahrávka zrychlí a nebo naopak zpomalí známe z mnoha nahrávek. V případě pásu je takový efekt relativně snadné vyrobit. V digitálním prostření DAW musíme použít jiné metody k dosažní podobného výsledku.

Tempo track / plugin

Máme dvě možnosti jak tento efekt vyrobit. Buď změnou tempa v tempo tracku. Tak můžeme celu nahrávku zpomalit či zrychlit bez použití pluginy. Tento způsoba nám ale nepřináší určitou kvalitu, kterou od podobného efektu očekáváme. Proto můžeme zvolit plugin, který tento efekt simuluje. Pak máme, ale větší škálu možností jak takový efekt použít. Nemusí se jednat jen o použití na celé nahrávce, ale můžeme ho kreativně zařadit na jednotlivé stopy.

Video

Plugin použitý ve videu: Tape Stop-Vengeance Sound

Jak vytvořit analogové tape zpomalení

Tento příspěvek byl přečten:128x!

Souhrn
Datum
Název
Jak vytvořit analogové tape zpomalení
Rating
51star1star1star1star1star

One comment on “Jak vytvořit analogové tape zpomalení”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>