http://www.otomanstudio.cz/ebook/

Jak prosadit basu na malých monitorech?

Přibližný čas na přečtení tohoto příspěvku: 1


Běžná poslechová situace se zpravidla liší od toho jak posloucháme naší nahrávku ve studiu. Sluchátka do uší, mobilní telefon, repráky v monitorech jsou zcela jiné systémy než naše studiové monitory. Jak na nich dosáhnout konkrétní basy?

Basy na malých monitorech

Bohužel, výše popsané typy reprodukčních zařízení nedokáží hluboké basy přenést. Není v jejich možnostech díky malému reproduktoru tak hluboké kmitočty reprodukovat. Proto musíme s touto situací počítat a přijít s vhodnou strategií, jak basu prosadit i na malých typech monitorů.

Zkreslení na base

Na prosazení basy musíme použít techniku, která nám pomůže zvýraznit i vyšší frekvence v tomto nástroji. Ty získáme použitím zkreslení, které přimícháváme k původní stopě basy. Tato nová vrstva informací se již lépe prosadí i ve vyšších polohách a basu budeme mít prezentovanou i na malých reproduktorech.

Video

Jak prosadit basu na malých monitorech?

Tento příspěvek byl přečten:92x!

Souhrn
Datum
Název
Jak prosadit basu na malých monitorech?
Rating
51star1star1star1star1star

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>