http://www.otomanstudio.cz/ebook/

Jak nastavit „Pumping Efekt“

Přibližný čas na přečtení tohoto příspěvku: 1


Kompresor nejvíce používáme tak, aby jeho akce nebyla příliš slyšitelná. Z kreativního hlediska ho můžeme ale nastavit na extrémní hodnoty a dosáhnout tak pulzování, díky změnám hlasitosti. K čemu nám takové zapojení je a jak ho dosáhnout si vysvětlíme v tomto příspěvku.

„Pumpující kompresor“

Příliš „tvrdé“ nastavení komprese se vyznačuje slyšitelnými změnami v hlasitosti daného zvuku. Zpravidla takový efekt považujeme za chybu. Někdy můžeme využít takového pulzování jako efektu, kterým můžeme zvuk rozpohybovat.

Sidechain kompresor

Na takové nastavení by nám stačil efekt jako je tremolo. U kompresoru můžeme využít Sidechain zapojení. V takovém případě může změny v hlasitosti řídit jiný signál, který má rytmický charakter. Můžeme tedy použít jinou stopu v mixu a ta se stane řídící pro změny hlasitosti na kořenové stopě.

Takový efekt se hodí na statické klávesové plochy, nebo vytvoření pulzující basové linky. Zpravidla ho slyšíme v elektronické hudbě, ale samozřejmě experimentovat s ním můžeme napříč žánry.

Video

Jak nastavit „Pumping Efekt“

Tento příspěvek byl přečten:97x!

Souhrn
Datum
Název
Jak nastavit "Pumping Efekt"
Rating
51star1star1star1star1star

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>