http://www.otomanstudio.cz/ebook/

Funkce Snapshot v mixu Cubase

Přibližný čas na přečtení tohoto příspěvku: 1


Nová funkce v mixu Cubase s názvem Snapshot je zrychlením přechodu z jedné verze mixu do druhé. Jak tato funkce funguje si ukážeme ve videu.

Co je Snapshot?

Termínem Snapshot, zpravidla míníme funkci, kterou použijeme k uložení nastavení mixu pro opětovné vyvolání. Někdy tyto funkce najdeme pod názvem scény a pod. Princip je stejný – uložit aktuální nastavení mixu a to znovu vyvolat.

Více verzí mixu pod jednou střechou

V Cubase bylo možné ukládat celé nastavení mixu již dříve. Bylo nutné označit stopy a jejich nastavení vyexportovat ve speciálním formátu. To je trochu zdlouhavé, navíc při zpětném načítání se občas stalo, že některé tracky se nenačítaly.

Funkce Snapshot tyto neduhy řeší a zjednodušuje. Je to řešení, které použijeme v Cubase bez nutnosti exportování ven. V zásadě se nám zapisují do Snapshotů jakékoliv úpravy provedené v mixu. Pouze jediný parametr, který Snaphsoty nepřenášejí jsou automatizace použité u efektů v insertech. Je tedy dobré tyto automatizace provádět až u finální podoby mixu.

Video

Funkce Snapshot v mixu Cubase

Tento příspěvek byl přečten:63x!

Souhrn
Datum
Název
Funkce Snapshot v mixu Cubase
Rating
51star1star1star1star1star

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>