FAQ

FAQ

[su_heading size=“21″ align=“left“ margin=“40″]

Často kladené otázky

[/su_heading] FAQ
Kde všude je možné nahrávat ?
Nahrávání může probíhat téměř kdekoliv. Vaše zkušebna, obývák,každý prostor který má dostatečnou velikost a minimální akustické vlastnosti vhodné k nahrávání lze využít.

Co vše umí oToman Studio nahrát ?
Otoman studio se nespecializuje na jeden typ záznamu. Studio mohou využít jak začínající hudebníci, kteří potřebují vytvořit demo snímky, tak i profesionálové, kteří hledají jinou formu nahrávání než v klasickém studiu. Taktéž pořizuji záznam konferencí, veřejně mluveného slova a jiných záznamů v terénu.

Přijede oToman Studio i k nám ?
Ano, není problém přijet kamkoliv v rámci celé ČR.

Pokud nemám vlastní prostory na nahrávání umí je oToman studio zajistit ?
Ano, pokud nemáte vlastní prostor pro nahrávání, jsem schopen Vám prostory najít. Cena pronájmu takového prostoru je individuální v závislosti na tom o jaké místo se jedná.

Jak dlouho trvá než je můj projekt hotový ?
Vždy se snažím o co nejrychlejší dokončení Vašeho projektu. Termín dokončení je vždy dohodnutý před započetím samotné práce. V závislosti na velikosti Vašeho projektu může jeho dokončení trvat v rámci dní až týdnů.

Je vyžadována záloha ?
Ano, vyžaduji zálohu 50% z celkové ceny dopředu.

Jak a v jakém formátu mi bude dodán výsledný mix/nahrávka ?
Na začátku projektu Vám založím složku na Dropboxu a tam budou vaše nahrávky exportovány ve formátu MP3.Na tomto místě budou stále dostupné. Výsledný mix je pak dodán v CD kvalitě = WAV 16Bit/44.1 kHz. (V případě potřeby pro následný mastering je možné dodat WAV i ve vyšším rozlišení)

Jsou poskytovány revize mixu ?
Ano. Zdarma jsou poskytnuty 3 revize mixu. Vždy se snažím dodat co nejlepší, profesionálně znějící mix. Mix hudby je nicméně subjektivní proces, nabízím proto 3 revize mixu. To znamená, že Vám bude dodán první mix + 3 jeho revize.

Je součastí ceny/služeb mastering ?
Ne. V rámci nabízených služeb není nabízený a naceněný mastering.

Jaký je rozdíl mezi verzi standart a pro ?
Verze Standart poskytuje výrobu profesionálně znějící nahrávky a výbornou možnost prezentace Vaší hudby. Je vhodná pro interprety s menší rozpočtem nebo pro výrobu demo snímků.

Verze Pro nabízí maximální ošetření Vaší nahrávky zahrnujících moderních editační postupy. Ta je vhodná pro nahrávání CD.

Co je verze Live ?
Záznam koncertu. Velkou výhodou studia je jeho mobilita. Díky koncepci studia je možné nahrát váš koncert přímo v místě jeho konání. Koncertní záznam umožňuje skvělou možnost jak přinést Vaším posluchačům zajímavý obsah s nízkými náklady.

Je cena služeb počítána za hotový projekt nebo za hodinovou sazbu ?
Cena služeb je počítána za hotový projekt. Považuji takovou tvorbu cen férovější a pro klienty srozumitelnější. Od začátku víte přesně kolik platíte a za co. Umožňuje Vám to sestavit Váš rozpočet dopředu a bez dalšího navyšování.

Jsou ještě nějaké jiné náklady ?
Ne. Cena za projekt je konečná. Jedinou vyjímku tvoří pohyblivé, cestovní náklady. Ty se připočítávají při výjezdu mimo Prahu (studio je situováno v Praze). V takovém případě připočítávám k ceně náklady na dopravné 6kč/1km.

Jsou poskytovány slevy ?
Ano. Vážím si Vaší důvěry a na větší projekty poskytuji slevy od 10% do 20% . Speciální slevou je akční cena na mix nahrávek koncertů. Ta se vztahuje pouze na nahrávku pořízenou oToman Studiem.

Máte jiný dotaz na který jste nenašli odpověď ?
Neobávaje se mě zeptat, odpovím Vám obratem!

[contact-form-7 404 "Not Found"]