http://www.otomanstudio.cz/ebook/

Ebook

Přibližný čas na přečtení tohoto příspěvku: 1

Ebook Strategie domácího nahrávacího studia

od dema k profesionální nahrávce

CHCI EBOOK

Více o Ebooku

Více o Ebooku a newsletteru...

Ebook Strategie domácího nahrávacího studia vznikl pro všechny, kteří chtějí začít nahrávat ve svém studiu.

Pro začínající zvukaře a muzikanty, kteří se chtějí s danou tématikou seznámit a hledají informace, jak se v široké problematice nahrávání vyznat.

Oblast nahráváni se často redukuje pouze na otázku vybavení. Věřím že je to špatně. Zaměření na tuto otázku odvádí pozornost od toho co je ve studiu skutečně podstatné – na samotnou kreativitu a tvorbu hudby.

Věřím, že je podstatné naučit se vytěžit maximum z toho vybavení, které máme teď.

V ebooku najdete informace nejen o tom jak studio vybavit, ale i jak ho nevybavovat. Jak se zaměřit na to co je podstatné při rozbíhání studia. Také v ebooku najdete tipy a rady jak s vybavením pracovat.

Věřím, že vám to pomůže na vaší cestě k lepším nahrávkám.

Newsletter

Pokud si ebook stáhnete, stáváte se automaticky odběratelem newsletteru oToman Studia.

Ten bude sloužit k zasílání dalších informací a tipů z oblasti nahrávání. Přesto, že ebook pokrývá základní témata domácího nahrávacího studia zdaleka to není vyčerpávající materiál.

Ve formě článků videí nebo podcastů bych rád pro vás nadále vytvářel další obsah na téma domácí nahrávací studio.

Doufám že to povede k vytvoření komunity lidí, kteří se o věc zajímají a bude to inspirovat další z vás,kteří s nahráváním chcete začít nebo se chcete dozvědět víc.

Co nejlepší nahrávky vám přeje
Tomáš Nykl

Řekli o Ebooku:

Je mi 35 let a asi od svých čtrnácti až do 17. dubna 2014 jsem byl aktivní bubeník a kapela byl můj souběžný život….

Dostihla mě mrtvice a já kompletně ochrnul. Po roce cvičení jsem na tom tak, že trochu chodím a s obtížemi ovádám psaní na PC.

Protože na bubny už to nejde a bez aktivní činnosti v muzice nemůžu existovat, rozhodl jsem se, že budu pro radost nahrávat místní kapely v domácích podmínkach, na zkušebnách a pod.

Pořídil jsem si zvukovku se 14 mic vstupy, mikrofony, monitory, lepší počítač, atd.

A teď jsem ve fázi, kdy se učím se svým vybyvením zacházet.

Kdych čistě náhodou nenarazil na Tomášův web , který jsem celý zhlédl a přečetl na jeden zátach a při každé informaci se se nad ní nezamyslel, udělal bych ještě další velké množství chyb.

Líbí se mi, jak to Tomáš podává a že dává i nám amatérům s normálním vybavením, šanci nahrát slušnou nahrávku.

K Ebooku je potřeba se občas vracet, vždy když ho čtu, tak mě dostane nějaká informace.
Oldřich Vožda

Dobrý den,

nějakou šťastnou náhodou jsem zabloudil na Váš web a bylo to přesně to pravé v pravý čas. Jsem amatérský muzikant a příležitostný zvukař. Zabývám se téměř výhradně akustickou muzikou. Hrajeme bluegrass a ten samý žánr i většinou zvučím.

Asi dva roky se prokousávám domácím nahráváním. Většinou vlastní tvorba a kapelní dema na skromném vybavení. Stáhl jsem si Vaší elektronickou knihu a přečetl jí na jeden nádech. Víte o čem mluvíte a tón knihy i celého Vašeho webu je přívětivý a povzbuzující pro všechny domácí nahrávače a experimentátory. Žádné pohrdání chudšími kolegy a chytré řeči o ničem. Navíc jsem se dozvěděl mnoho užitečného.

Takže děkuji, zas mám chuť do práce

Pavel Šlegr
Náhody prostě neexistují. Zrovna v době, kdy si sama potřebuji nahrávat videa a k nim samozřejmě i zvuk, tak se ke mě dostal ebook Tomáše Nykla „Strategie domácího nahrávacího studia“. Nevěděla jsem si totiž rady, jaký mikrofon mám zvolit, protože na trhu jich je tolik!

Tomáš skvěle v ebooku radí, jak neutratit zbytečně moc peněz. Tome, ušetřil jste mi tedy nejen peníze, ale i čas, který bych musela věnovat sháněním informací. Díky.Renata Králová

IMG_0029
www.krizovatkazivota.cz

Osobně pro mě nahrávání v domácích podmínkách vždy znamenalo hrozbu nutného zla. Bohužel v mnohých situacích se muzikant jakkoliv zdatný potýká s potřebou něco nahrát – základy, nápady apod. Tato potřeba v mém případě vyústila v nákup zvukové karty a mnoho hodin trápení a velké množství nezdárných pokusů o získání dobré nahrávky.

Po přečtení tohoto ebooku zřejmě opráším zvukovou kartu (resp. převodník), která si našla své místo v přihrádce „nepoužitelné“ a dám nahrávání ještě šanci. U svých dřívějších pokusů jsem marně pátral po základních informacích, které nebyly k nalezení – zkrátka nahrávání v domáchích podmínkách vyžaduje jisté předchozí znalosti a tak jsem raději volil cesty nejmenšího odporu typu nahrávání si nápadů do telefonu apod.

Tento ebook bude užitečný všem, kteří se bojí a myslí si, že podobné záležitosti se nedají zvládnout bez dohledu profesionála. Ebook přináší komplexní informace jak technické tak základy přístupu a uvědomění si cílů a smyslu nahrávání… nehledě na to, že některé tipy a triky, které by se bez nadsázky daly aplikovat i na jiné životní situace, ušetří mnoho času strávených při hledání informací na webu a při případném napravování chyb.Martin Gregor

Martin Gregor pic.
http://www.pfad.cz/

V prvom rade Vám treba poďakovať pán Nykl za čas strávený pri písaní tohto Ebook-u. Je to veľmi kvalitný materiál pre úplných začiatočníkov, ktorí chcú ozvučovať alebo nahrávať.

Vo Vašom Ebook-u sú odborné termíny a deje vysvetlené veľmi „laickym“ spôsobom, takže si myslím, že priemerne inteligentný človek by to mal bez problémov pochopiť. 🙂

Jediné čo by som chcel pripomenúť a zároveň Vás povzbudiť je napísanie pokračovania podobnej knihy, v ktorej by ste sa možno mohli zamerať už na konkrétnu tému napríklad prevodníky, predzosilovače atd. a podrobne opísať činnosť daného predmetu a konkrétne využitie a význam v praxi. Ale je to len môj osobný názor.

Ešte raz veľká VĎAKA Pán Nykl! 🙂 Radoslav Michale

Ebook Tomáše Nykla „Strategie domácího nahrávacího studia“ je bezva pomôcka pre začínajúcich zvukárov, prípadne pre manikov čo si chcú vytvoriť vlastné nahrávky.

Je tam vysvetlené všetko okolo nahrávania spôsobom, že to pochopí aj človek, ktorý sa tomu nikdy nevenoval. Veĺmi vzácne a zrozumiteľné rady a tipy na vybavenie štúdia.

Ďakujem, mne to vemi pomohlo.Ladislav Lauček

Kapela Amirál

Doporučuji přečíst všem, koho zajímá nahrávání a tvorba muziky. Velice pěkně napsané a hlavně bez nesmyslných kliček, se kterými se setkáváme neustále na webu, časopisech, předražených studiích…
Více takových lidí u Nás. Jakub Maggi Malášek

maxresdefault

Dobry den. Len by som chcel pochvalit vas e-book, zaujimave citanie,
strucne, pisane jednoducho a zaroven dostatocne odborne, tesim sa na
pokracovanie 😉 Maroš Hlatký
CHCI EBOOK