http://www.otomanstudio.cz/ebook/

4 tipy jak použit Transient Designer

Přibližný čas na přečtení tohoto příspěvku: 2 minut(y)


Co je Transient Designer a jak ho můžeme použít si ukážeme v tomto příspěvku.

Úprava Transientu

Transient Designer, Envelope Shaper, Transient Shaper .. všechny tyto názvy označují rodinu efektů, které nám umožňují manipulovat s obálkou zvuku. Jejich podstatou je zvýšení či snížení energie v Attack a Release části přehrávání zvuku. To nám umožňuje účinně tvarovat tyto části zvuku, které jsou důležité pro definici při poslechu.

4 tipy jak použit Transient Designer

Zvýšení údernosti bubnů

Pokud máme nahraný příliš kulatý zvuk bubnů, potřebujeme mu dodat větší vyhraněnost. K tomu je efekt jako Transient Designer ideální. Zvýšením energie v náběhové části zvuku se bubny dostanou do popředí.

Sustain basy

Basová kytara má zpravidla dlouhý dozvuk, tzv. Sustain. Někdy potřebujeme sustain prodloužit, protože basa nedoznívá dostatečně dlouho. Naopak, někdy potřebujeme doznívání basy zkrátit, aby nám zapadala do tracku rytmicky. Změna parametru Release nám umožní tuto část zvuku upravit dle potřeby.

Odebrání ambientu

Pokud máme zvuk, který je obalený velkým dozvukem, který chceme zmenšit, je Transiet Designer ideální nástroj. Snížíme parametr Release a dozvuk se výrazně zkrátí.

Zakulacení ostré kytary

Náběhovou stranu zvuku nemusíme jen zvýrazňovat. Např. pokud máme ostrou funky kytaru, nebo basu hranou slapem, může být zvuk příliš ostrý. Pak můžeme použít Tranisent Designer ke zmenšení energie v náběhové části a zvuk více zakulatit.

Video

4 tipy jak použit Transient Designer

Tento příspěvek byl přečten:128x!

Souhrn
Datum
Název
Jak v praxi použít proces, který manipuluje s obálkou zvuku? Ten známe jako Transient nebo Envelope Shaper.
Rating
51star1star1star1star1star

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>