http://www.otomanstudio.cz/ebook/

3 Tipy pro použití automatizace v mixu

Přibližný čas na přečtení tohoto příspěvku: 1


Automatizace je v mixu důležitý nástroj pro vyhlazení detailů i vytváření pohybu. 3 tipy jak s automatizací pracovat v tomto videu.

Co je Automatizace?

Nástroj,který nalezneme v každém DAW, sloužící k naprogramování změn v podstatě jakýchkoliv myslitelných parametrů v průběhu přehrávání mixu. Slovo „programování“ nás nemusí děsit, jedná se o jednoduchý proces. Principem je nastavit nějakou změnu v mixu, kterou pak DAW za nás provádí automaticky.

Jak Automatizaci použít?

Ve videu vám ukáži 3 tipy jak tuto funkci použít. Zpravidla, tuto funkci vnímáme hlavně jako úpravu změn hlasitostí v jednom tracku.

Např. jemné úpravy na tracku zpěvu. Uhýbání hlasitostí některých zvuků, pro jiné, nově přicházející.

Automatizace nám, ale umožňuje mnohem více. Nejde tedy jen o doladění detailů. Můžeme být velmi kreativní a můžeme do mixu dát nové informace a pohyb. Celý mix se snažíme tvarovat tak, aby jsme pro posluchače připravovali stále něco, co ho udrží poslouchat až do konce.

Jak takové změny pomocí automatizace vytvářet si ukážeme v následujícím videu.

Video

3 Tipy pro použití automatizace v mixu

Tento příspěvek byl přečten:105x!

Souhrn
Datum
Název
3 Tipy pro použití automatizace v mixu
Rating
51star1star1star1star1star

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>